Advento laikotarpis mūsų darželyje

Laukimo laikas iki Kalėdų  yra ypatingas, paslaptingas,
kažkoks kitoks nei įprastos dienos.
Norisi sustoti ir pažvelgti.
Pažvelgti į priekį, į dangų, į save, į šalia esantį...
Sustoti ir akimirką neskubėti...
Sustoti ir pabūti su savo vaikais
Ir kartu per adventą laukti Kalėdų stebuklų.
 
Lopšelyje-darželyje „Klumpelė“ visą adventinį laikotarpį Kalėdų laukiame kartu su vaikais, pedagogais, tėveliais ir visa bendruomene.
  • Iš suneštų eglišakių, kitų žalumynų, kankorėžių nusipynėme kieme advento vainiką. (2015 11 30)
  • Prie žvakelių šviesos pamąstėme apie Dievulį ir parašėme jam laiškelių.
  • Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčioje dalyvaujame adventinių vainikų nuotraukų ir vaikų laiškų Dievui parodoje „Šviesos link“. (2015 12 09) Kas lankysitės prie Kauno rotušės eglutės, užeikite ir į bažnyčią apžiūrėti parodos.
  • Niūrų, ūkanotą vakarą malonu susiburti, pasišnekučiuoti, dainų padainuoti, paslapčių sužinoti. Todėl pasikvietę į svečius šv.Kazimiero mokyklos moksleivius, ir vadovaujami auklėtojos Laimutės ir vadovės Alos bei „Žilvičio“ grupės vaikų, surengėme „Advento vakarą“ (2015 12 04).
Išgirdome adventinių dainų, iš aštuntokų sužinojome, ką simbolizuoja keturios advento žvakės, išsibūrėme kūčiukais, kokių draugų turėsime, pasigrožėjome „Žilvičio“ mergaičių „Angelų“ šokiu.
Visi vaikai ir suaugę susikaupę stebėjo, kaip mergaitės uždegė tarsi nuo elnio ragų nuleisto ant žemės žvaigždėto dangaus žvakeles ant begalybės ženklu sudėtų eglišakių spiralės. Nors nedegė nei viena lempa, bet salėje buvo šviesu, jauku ir stebuklinga. O visą vakaronę vainikavo moksleivių giedama giesmė, kurios „Aleliuja“ atkartojo net patys mažiausi vakaronės dalyviai.
  • Labai aktyviai ir dosniai dovanojome dovanėles vaikų raidos klinikai „Lopšelis“.

Šioje akcijoje dalyvavo 46 šeimos, netgi prisijungė kai kurių tėvelių darbovietės.  Gruodžio 9 d. pavaduotoja Lina ir raštvedė Birutė visas dovanėles nuvežė į vaikų raidos kliniką „Lopšelis“. Klinikos darbuotoja Jolanta buvo maloniai nustebinta tokiomis gausiomis mūsų darželio dovanomis ir nuoširdžiai dėkojo visų mažų, likimo muskriaustų, vaikučių vardu.

  • Paminėdami antrąją advento savaitę surengėme žibintų vakarą. (2015 11 08)

Kokių tik žibintų pamatėme: ir iš stiklainių, ir iš popieriaus, ir numegztų, ir šerkšnotų, ir spalvotų... Nors lauke buvo didžiulis rūkas, vaikų žibintais apšviestas mūsų vainikas atrodė gražiai. O vaikai sudainavę net tris dainas nenorėjo niekur skirstytis.

Kaip gražu kaip šviesu
Kaip gera mums pabūt visiems kartu
Ir su džiaugsmu sulaukt  Kalėdų šventų.