(8 37) 377 581
(8 37) 488 393
Steigėjas
kauno-miesto-savivaldybe
Partneriai
smm
upc
logo_lt
Sveikatiada_logotipas (1)_0
bepatyciu-logo
Apklausos

Kaip vertinate mūsų įstaigos paslaugas?

Rodyti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kauno m. lopšelio darželio , ,Klumpelė ‘‘, ,,Saulutės‘‘  grupės vaikai kartu su mokytoja Rita Pileckiene,  sausio mėnesį dalyvavo tarptautiniame eTwinning projekte ,,Spalvų, šešėlių ir veidrodžių karalystėje‘‘, kurį koordinavo Šiaulių m. lopšelis darželis ,,Ežerėlis‘‘ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rūta Gedvilienė.

Projekto metu vaikai tyrinėjo, stebėjo susidarančius šešėlius ir atspindžius naudodami veidrodžius, naudojome šviesos stalus, lempas, tokiu būdu ugdydami intelektualinius ir kūrybinius gebėjimus.

Pirmą projekto savaitę vaikai keliavo į ,,Veidrodžių karalystę‘‘. Naudodami veidrodžius jie stebėjo save, draugus, rodė emocijas, grupės aplinką, tyrinėjo susidariusius atspindžius. Dėliojome ant veidrodžių įvairius ornamentus iš apskritimų, rutuliukų, gyvūnų. Piešėme ant folija dengto paviršiaus snaiges. Lauke stebėjome kaip atrodo besmegenis veidrodyje.

Antrą projekto savaitę vaikai keliavo į ,,Šešėlių karalystę‘‘.   ,, Saulutės” grupėje organizavome veiklas su šešėliais- įrengėme teatrą, bandėme rankytėmis pavaizduoti įvairius gyvūnus, rodėme kūno dalis, piešėme gyvūnų šešėlius. Tėveliai namuose vakarais taip pat fotografavo vaikų žaidimus su savo šešėliu lauke ir patalpoje. Šios veiklos vaikams suteikė daug emocijų ir įspūdžių.

Šią savaitę keliavome į ,,Šviesos karalystę‘‘. Vaikams buvo daug įspūdžių ir naujovių. Vaikai stebėjo peršviečiamas geometrines figūras, iš jų statė statinius. Ant šviesos stalo kūrė darbelius. Naudojome disko lempas, organizavome diskoteką, žiūrėjome šviesos atspindžius ant rūbų, grindų, sienos, ledo. Vaikams patiko piešti ant šviečiančios lentos, kuri piešiant skleidė įvairias šviesas. Analizavome rutulio formą, kuri vaikų rankose taip pat keitė spalvas. Žiūrėjome filmuką ,,Gaidelis ir spalvos“, įtvirtinome spalvas. Piešėme ant sniego, ledo ne tik grupėje, bet ir lauke.